Przejdź do głównej zawartości

J. M. Weston

Mody zmieniają się co sezon, aby za nimi na próżno nie gonić i co 6 miesięcy nie zmieniać garderoby warto inwestować w klasykę. Dobrej jakości płaszcz, koszula skórzane buty zawsze będą trendy. Atrybutem eleganckiego mężczyzny są wysokiej jakości buty. Włoskie lub francuskie marki obuwnicze to już kanon światowej mody. Jedną z marek, która się do tego kanonu zalicza jest J.M. Weston.


J. M. Weston

Historia J.M. Weston zaczyna się pod koniec XIX wieku, w samym sercu regionu Limousin we Francji, znanego z długiej tradycji w garbarstwie i szewstwie.  Édouard Blanchard założył fabrykę w 1891 roku szyjącą męskie i damskie buty. Wkrótce do biznesu dołączył jego syn Eugene, który wdrożył w firmie nowoczesne metody produkcji stosowane w Stanach Zjednoczonych. Eugene z poznaje w Paryżu Pana Viard- dandysa, który uwielbia pokazy, koncerty oraz życie stolicy. Obaj postanawiają stworzyć markę J.M. Weston i otworzyć pierwszy sklep na Boulevard de Courcelles. To nieoczekiwane partnerstwo kładzie podwaliny pod J.M. Weston: nazwę, tradycję, umiejętności, wiedzę i paryskiego ducha. W 1946 r powstał model 180 Loafer, który stał się ikoną paryskiej mody. Buty te przypominają mokasyny, jednak są zazwyczaj wykonane na twardej podeszwie ze skóry i mają obcas. Ich unikalna linia pozwala mężczyźnie swobodnie wyrazić swoją osobowość i oddać styl.

J. M. Weston
J. M. Weston
















Przełomem dla firmy okazuje się zatrudnienie w 2001 r na stanowisku dyrektora artystycznego Michel Perry. Projektant pochodzi z rodziny o tradycjach rzemieślniczych jednak marzył o tym żeby być malarzem. Los spłatał mu figla i kultywuje swoje korzenie tworząc buty znane na całym świecie. Wprowadził powiew świeżości, nonszalancji i nowoczesności do stylu marki.  Od 2012 r do kolekcji butów dołączono akcesoria i galanterię skórzaną. Pomimo swojej angielsko-brzmiącej nazwy, J.M Weston uosabia bardzo francuski - a dokładniej, bardzo paryski styl, formę elegancji, w którym ponadczasowy styl jest podany w połączeniu ze współczesnymi akcentami. Od 120 lat marka wzmacnia i reinterpretuje klasyczne wzory tak, aby nie stała się archaiczna i niemodna. Ponadczasowe skórzane podeszwy postawią w garbarni wybudowanej specjalnie na użytek firmy, która poprzez swoje tradycyjne metody garbowania roślinnego, pozwala uzyskać niezrównaną trwałość skóry i butów oraz ich wyjątkową jakość. 


J. M. Weston


 Dwa miesiące potrzeba, aby wytworzyć parę butów i ponad 150 procedur jest wymaganych dla każdego modelu (przecięcie skóry, szycie górna, cięcie podeszwę, montaż, kończąc ręki, etc.). Diabeł tkwi w szczegółach, ponieważ niektóre rzeczy mogą być odczuwalne, ale nie widoczne - nici bawełniane, cielęca podszewka, skórzane wzmocnienia na każdym modelu. Firma do produkcji używa skór egzotycznych zwierząt, ziarnowatych lub welurowych skór cielęcych. Wiedza i doświadczenie J.M. Westona znajduje również odzwierciedlenie w butach do konnej jazdy, które mają zaokrąglone czubki nadające się specjalnie do ujeżdżania, polowania, gry w polo. Firma szyje buty dla Gwardii Francuskiej.


 
Marka szyje kolekcje butów męskich i damskich oraz akcesoria i galanterię skórzaną.
Ceny butów zaczynają się od 600 USD.

Sklepy firmowe znaleźć można na całym świecie. W Warszawie można je było kupić w sklepie przy pl. Trzech Krzyży. 

Komentarze

  1. Wiecie co, jeśli chodzi o mnie, to ja ostatnio znalazłam w sieci bardzo ciekawe mokasyny męskie rozmiar 48 . Stwierdziłam, że podaruję je mojemu mężowi, który od tygodni narzeka, że nie ma w czym chodzić. Bardzo spodobał mi się ten model, ponieważ uważam, że będzie idealnie współgrał z jakimiś eleganckimi spodniami, które mój ukochany posiada już w swojej szafie. Trzymajcie kciuki, żeby mu się spodobały.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mody się zmieniają, ale moda na skórę chyba nigdy nie przeminie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szy

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepszy pr

Najlepsze zimowe kurtki na świecie

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości dobrej kurtki jest jej wypełnienie. Najlepiej ogrzewają kurtki wykonane z kaczych lub gęsich piór. Ważna jest również puszystości piór, które im lepsze tym kurtka jest lżejsza, cieplejsza i dłużej zachowuję swój kształt.  Jedną z firm, która produkuje najlepszą na świecie odzież wierzchnią jest Canada Goose założona w Kanadzie w latach 50tych przez polskiego emigranta. Firma ta jako jedna z pierwszych zaczęła stosować wypełnienie z piór, które jest jej znakiem rozpoznawczym do dziś. Produkty tej marki są używane przez polarników na Antarktydzie i Arktyce, gdyż tylko one zapewniają ciepło w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Uwielbiają je również filmowcy, którzy w czasie pracy spędzają długie godziny na zewnątrz.  Niestety są jednymi z najdroższych kurtek, gdyż średnia cena to ok 1000 USD. Canada Goose Można zdecydować się na kurtki syntetyczne, w których nowoczesne włókna imitują prawdziwe pióra. Zaletą tego t