Przejdź do głównej zawartości

7 For all Mankind


Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek. 

7 For all Mankind

Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana.  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szyć spodnie w segmencie „premium denim”. Marka powszechnie nazywana „Siódemką” stała się popularna wśród redaktorów mody i stylistów a następnie pokochały je gwiazdy Hollywood. Noszą je m.in. Angelina Jolie, Cameron Diaz, Jennifer Garner, Jake Gyllenhaal, Ben Affleck i Ryan Reynolds. Marka zaczęła rozwijać swoją kolekcję poszerzając je o ubrania damskie, męskie, sportowe, obuwie i torebki.  Współpraca z najlepszymi projektantami np. Zac Posen, Azzedine Alaia, Pucci owocuje powstaniem kreatywnych rozwiązań i nowoczesnych twórczych produktów. 7 For All Mankind połączył światy denimu i couture zmieniając modowy krajobraz.



7 For all Mankind


Kluczem do sukcesu marki jest dopasowanie, tkaniny, dbałość o szczegóły oraz logo na tylnych kieszeniach spodni. Na kieszeniach wykorzystywane są różne wzory haftów, dzięki czemu można ustalić model. Ich A-Jean kieszeń składa się z "A" wyszytego na kieszeni i czasem zawierającego kryształki Swarovskiego. Dojo Jean składa się z "7" na kieszeni, Kate wyposażony jest w haft w kształcie litery V.


7 For all Mankind


Firma szyje spodnie damskie w 7 fasonach i kilkunastu stylach, męskie zaś w 5 fasonach.
Ceny za parę zaczynają się od ok 200 Euro, jednak muszę przyznać, że tak klasycznych i dobrze dopasowanych jeansów ciężko szukać w śród innych firm. Obecnie w sklepach jeansy są „przekombinowane” jest na nich dużo przetarć, nacięć, naszywek a nie można znaleźć uniwersalnych klasycznych spodni, które nadawałyby się zarówno do pracy jak i na imprezę. Ta marka dostarcza klasycznych produktów.


Marka jest obecnie sprzedawana we własnych sklepach, przez stronę internetową, we współpracy z luksusowymi sklepami i butikami towarowymi w ponad 80 krajach na całym świecie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Yamamay

Za oknem coraz cieplej a my zaczynamy odczuwać nadchodzące lato. Wraz ze zbliżającymi się wakacjami zauważamy potrzebę zakupu nowej garderoby w tym kostiumu kąpielowego. Rynek oferuje najróżniejsze fasony, bikini, tankini, kostiumy jednoczęściowe i dwuczęściowe. Chcąc się wyróżnić na plaży warto zainteresować się kolekcją firmy Yamamay. Yamamay Yamamay Firma narodziła się w 2001 roku z pomysłu Gianluigi Cimmino, który silnie wierzył w potencjał wzrostu rynku bielizny i świata handlu detalicznego.  Jego ojciec w 2001 założył firmę Inticom S.p.A która zajmowała się produkcją odzieży. Firma prowadzona jest przez włoską rodzinne Cimmino. Intensywnie rozwiana dystrybucja i sprzedaż osiągana jest dzięki specjalnie założonej akademii Yamamay. Każdy z franczyzobiorców musi odbyć kilkutygodniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, aby móc prowadzić nowy sklep. Yamamay Yamamay Firma skupia się na produkcji bielizn...

Hobbs London

W Polsce marki brytyjskie nie są zbytnio popularne. Główną angielską firmą odzieżową, która jest u nas dostępna to Mark & Spencer. Najpopularniejsza brytyjska sieć odzieżowa kojarzy się przeważnie z kobietami dojrzałymi, lubiącymi klasykę i stonowany styl. Bardziej nowoczesny styl prezentuje firma Hobbs London. Fanką marki jest m.in. Kate Middleton, która nosi m.in. płaszcze z kolekcji firmy. Hobbs London  Pierwszy sklep Hobbes został otwarty w 1981 r w Londynie. Na początku zajmował się jedynie szyciem i sprzedażą wysokiej jakości butów, jednak firma z roku na rok się rozrastała. Dziś jest synonimem brytyjskiego stylu a w jej kolekcjach znajdziemy całą damską garderobę i dodatki. Hobbs London  Hobbs London  Zespół projektowy ma za zadanie stworzyć niedrogie ubrania, które będą stanowiły namiastkę luksusu. Stroje projektowane i tworzone są w Londynie, natomiast obuwie szyte jest we Włosze...