Przejdź do głównej zawartości

Faconnable

Każdy wielbiciel mody kojarzy markę Ralph Laurent. Stworzyła ona styl typowo ekskluzywnego casualu, kojarzącego się z grą w polo, rejsem na jachcie czy meczem golfa. Ten styl stał się popularny również w codziennych ubraniach, zaczął być bardzo mocno kopiowany i podrabiany. Dlatego osoby lubiące dobrej jakości odzież i wyszukane marki wybierają francuską firmę Faconnable, która oscyluje w podobnej stylistyce co Ralph Laurent.

Faconnable


W 1950r Jean Goldberg otworzył swoje pierwsze atelie w Nicei. Ubrania szyte przez Goldberga bardzo szybko zyskany na popularności,  zwłaszcza wśród gwiazd tj. Cary Grant czy Tony Curtis, którzy to przybywali na wakacje na Riwierę Francuską i zaopatrywali swoje garderoby. W 1961r. stery w firmie przejmuje syn Jeana Albert, który kunsztu cięcia i wykończenia uczył się od ojca. Ma on ambicje stworzyć nowy styl w modzie oddający klimat wybrzeża francuskiego. W latach 70tych firma współpracowała z dużymi Europejskimi i Amerykańskimi firmami tj. Alden, Sebago i Vans tworząc kolekcje butów. 






Nawiązała współprace z firma Loro Piana i stworzyła specjalną niewidzialną membranę „Facorain, która używana jest do produkcji luksusowych wełn i kaszmirów.  Powoduje ona, że materiał nie zatrzymuje wody, tkanina jest wiatroodporna, oddycha i zachowuje swój kształt. W kolejnych latach marka poszerza swój asortyment o okulary i zegarki, a w 1995 o kolekcje damskie.

Faconnable


Marka w swoim asortymencie ma casualowe garnitury z najwyższej klasy lnu i wełny, koszule, kaszmirowe swetry, skórzane kurtki oraz perfekcyjnie wykonane dodatki tj. paski, krawaty, szaliki. Średnia cena koszuli to ok 160 EURO, za sweter należy zapłacić od 125 do 500 EURO, ceny koszulek polo zaczynają się już od 60 EURO.


























Firma ma swoje sklepy na całym świecie. W Europie można kupić ubrania marki Faconnable we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii czy na Litwie. Niestety w Polsce nie ma oficjalnego sklepu, pozostanie jedynie szukać w internecie. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szy

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepszy pr

Najlepsze zimowe kurtki na świecie

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości dobrej kurtki jest jej wypełnienie. Najlepiej ogrzewają kurtki wykonane z kaczych lub gęsich piór. Ważna jest również puszystości piór, które im lepsze tym kurtka jest lżejsza, cieplejsza i dłużej zachowuję swój kształt.  Jedną z firm, która produkuje najlepszą na świecie odzież wierzchnią jest Canada Goose założona w Kanadzie w latach 50tych przez polskiego emigranta. Firma ta jako jedna z pierwszych zaczęła stosować wypełnienie z piór, które jest jej znakiem rozpoznawczym do dziś. Produkty tej marki są używane przez polarników na Antarktydzie i Arktyce, gdyż tylko one zapewniają ciepło w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Uwielbiają je również filmowcy, którzy w czasie pracy spędzają długie godziny na zewnątrz.  Niestety są jednymi z najdroższych kurtek, gdyż średnia cena to ok 1000 USD. Canada Goose Można zdecydować się na kurtki syntetyczne, w których nowoczesne włókna imitują prawdziwe pióra. Zaletą tego t