Przejdź do głównej zawartości

Arnold & Son

Elegancja, szyk i dbałość o szczegóły to nieodzowne atrybuty każdego gentelmena. Dodatki takie jak krawat, pasek, zegarek pozwalają w mgnieniu oka ocenić czy mężczyzna zna się na modzie i przykłada do niej wagę.  Każdy zna firmę Rolex produkowaną w Szwajcarii, która kojarzy ją z synonimem luksus. Centrum produkcji najwyższej klasy zegarków obecnie znajduje się w Szwajcarii, jednak w XVIII i XIX wieku stolicą najlepszych zegarków była Anglia. 

Arnold & Son


 Jedną z marek jaka zrodziła się pod koniec XVIII w była firma Arnold & Son.  Założycielem firmy był John Arnold urodzony w Kornwalii w 1736 roku syn zegarmistrza, od którego przejął wiedzę i zamiłowanie do mechaniki precyzyjnej. W wieku 19 lat wyjechał do Holandii, aby uczyć się fachu zegarmistrzowskiego od najlepszych. Po 2 latach nauki powrócił do Anglii gdzie udało mu się zdobyć prace na dworze królewskim.  Dzięki pracy dla króla Anglii zdobył zamożną klientelę, która zamawiała u niego zegarki. Stworzył pierwszy chronometr, który do dzisiaj uważany jest za jeden z najbardziej precyzyjnych mechanizmów mierzenia czasu. Zegarki Arnolda służyły w kampanii Wschodnioindyjska, używał ich również Napoleon Bonaparte.



Arnold & Son



Jego syn John Roger Arnold przez 2 lata studiował w Paryżu. Po powrocie do kraju, w 1796 otworzył z ojcem firmę Arnold & Son.  Po śmierci założycieli firma przechodziła z rąk do rąk. Marka została wznowiona w 1995 r w Szwajcarii. W 2010 r staje się w pełni zintegrowaną fabryką zegarków, a w 2014 r obchodziła swoje 250-lecie. Firma należy do wyselekcjonowanej grupy producentów zegarków, którzy produkują ręcznie swoje wyroby. Do każdego modelu zegarka kalibrowane są specjalne elementy przeznaczone tylko dla niego. Dzisiaj marka utrzymuje filozofię produktu ustaloną ponad 200 lat temu, łącząc tradycyjne, ręcznie wykończenie z nowoczesnymi technologiami, które pozwalają na mikroskopijną precyzję niezbędną do zapewnienia dokładności i jakości.


Arnold & Son

Firma do dziś starannie zachowuje i kultywuje twórcze rzemiosło w postaci ręcznie wykończonych rycin i miniaturowych obrazów, które były charakterystyczne dla tej marki w całej jej historii. Obecnie posiada własnych wykwalifikowanych ręcznych rytowników, którzy specjalizują się w tradycyjnej formie sztuki, wymagającej stosowania narzędzi hartowanych i stalowych zwanych rylcami w połączeniu z innymi narzędziami specjalnymi. Te żłobienia, linie i teksturowania, które budują całe obrazy i z których roztacza się bogactwo szczegółów można obejrzeć w kilku muzeach.


Arnold & Son

Zegarki jak widać są piękne, można je nazwać małymi dziełami sztuki jednak ich koszt nie jest na kieszeń przeciętnego zjadacza chleba. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy dolarów a kończą na kilkuset tysiącach.


Zegarki można kupić w autoryzowanych salonach na całym świecie, również znaleźć w Internecie.  

Komentarze

  1. Uwielbiam zegarki, jednak tej firmy nie kojarzę.
    Tak czy siak świetnie się prezentują !!!

    Pozdrawiam Zocha:)
    http://www.zocha-fashion.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe zegarki i świetny post!
    http://bettefashion.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  3. Super post, super zdjęcia, super zegarki.

    OdpowiedzUsuń
  4. firmy nie znam, ale męskie są zdecydowanie ładniejsze :)

    nawet sama bym taki nosiła, co tam, że jest męski

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szy

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepszy pr

Najlepsze zimowe kurtki na świecie

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości dobrej kurtki jest jej wypełnienie. Najlepiej ogrzewają kurtki wykonane z kaczych lub gęsich piór. Ważna jest również puszystości piór, które im lepsze tym kurtka jest lżejsza, cieplejsza i dłużej zachowuję swój kształt.  Jedną z firm, która produkuje najlepszą na świecie odzież wierzchnią jest Canada Goose założona w Kanadzie w latach 50tych przez polskiego emigranta. Firma ta jako jedna z pierwszych zaczęła stosować wypełnienie z piór, które jest jej znakiem rozpoznawczym do dziś. Produkty tej marki są używane przez polarników na Antarktydzie i Arktyce, gdyż tylko one zapewniają ciepło w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Uwielbiają je również filmowcy, którzy w czasie pracy spędzają długie godziny na zewnątrz.  Niestety są jednymi z najdroższych kurtek, gdyż średnia cena to ok 1000 USD. Canada Goose Można zdecydować się na kurtki syntetyczne, w których nowoczesne włókna imitują prawdziwe pióra. Zaletą tego t