Przejdź do głównej zawartości

PAUW

Współczesny model dystrybucji odzieży skupia się głównie na sklepach firmowych danej marki. Firmy próbują zająć dla siebie najlepsze lokalizację tak aby mieć przewagę nad konkurencją. Niewielu młodych ludzi pamięta np. Domy Towarowe, w których można było kupić wiele marek pod jednym dachem ustawionych obok siebie. Był to standard sprzedaży przez dziesięciolecia. Jednak jest nadal pewna grupa marek, która konkurencji się nie obawia a wręcz zarabia na jej dystrybucji. Taką firmą jest  Pauw.

PAUW

Tuż po zakończeniu II wojny światowej para Pauw-Thiry otworzyła swój pierwszy sklep w Amsterdamie. Ich koncepcja sklepu multibrandowego okazała się sukcesem i z powodzeniem otwierali sklepy w innych częściach Holandii.  W latach 60-tych do biznesu dołączają córki pary Madeleine i Henriette, które postanawiają wzmocnić model biznesowy o awangardowe marki tj. Comme des Garçons, Kenzo i Dries van Noten wprowadzając je na holenderski rynek. W 1983 r firma wprowadza do sklepów swoją pierwszą autorską kolekcje, jednocześnie będąc lojalną wobec dotychczasowych marek. W nowym tysiącleciu przychodzi era ekspansji międzynarodowej prowadzonej przez Christiaan Klein Pauw, syna Madeleine. Otwiera on kolejne salony w Paryżu i Monachium. Pauw posiada obecnie 28 własny sklepów w Holandii i 150 punktów sprzedaży na całym świecie. Wraz z wprowadzeniem kolekcji AW14, Pauw rozszerzył swoją platformę cyfrową o sklep internetowy.


PAUW
PAUW
Pauw Amsterdam ma swój własny podpis: elegancki i luksusowy wygląd skontrastowany z wpływami wojskowymi i męskim stylem. Projekty Madeleine Pauw mają na celu inspirować osoby, która je noszą. Projektantka zawsze szuka idealnej równowagi pomiędzy dopasowaniem, konstrukcją i jakością materiałów. Takie połączenie powinno podkreślać nie tylko kobiece piękno i figurę, ale co ważniejsze, wyrażać siłę.
Firma stworzyła styl, który jest ponadczasowy i skromny, ale zawsze modny. Zróżnicowanie kolekcji daje możliwości zakupu zarówno przez kobiety biznesu, lubiące stroje casual, jak również poszukujące stroju na uroczyste i oficjalne okazje.




















Pauw łączy własne projekty z kolekcjami innych ekskluzywnych marek. Te luksusowe przedmioty mają na celu wspieranie i wzmacnianie kolekcji Pauw.  Wybór obcych marek jakie firma sprzedaje w swoich sklepach jest starannie przemyślany i dopasowany tak aby oddać jak najlepiej styl i charakter marki. Pauw Amsterdam jest noszony przez Michelle Obama, Oprah Winfrey, Céline Dion oraz członków szwedzkiej rodziny królewskiej. W 2002 r. Pauw ubrał druhny na ślub ówczesnego księcia Willema-Alexandra z Księżniczką Maxima.
Trzeba przyznać że sprzedaż ubrań Pauw obok takich marek jak Loro Piana, Brunello Cicinelli, Etnia Barcelona stawia firmę w śród najbardziej luksusowych marek na świecie.


PAUW


W kolekcji znajdziemy szeroki wybór płaszczy, swetrów z kaszmiru i najwyższej jakości wełny, garniturów, koszul, sukienek.
Cenny ubrań z metką Pauw są wysokie podobnie jak innych marek dystrybuowanych przez tę  firmą.  Sukienki- ok 800 EURO, płaszcz – ok 1000 EURO, swetry – ok 500 EURO, koszule- 300 EURO.

Sklepy markowe znajdują się w całej Holandii, Niemczech, Włoszech i innych krajach Europy. Dodatkowo wszystkie produkty można zamówić w sklepie internetowym. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szy

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepszy pr

Najlepsze zimowe kurtki na świecie

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości dobrej kurtki jest jej wypełnienie. Najlepiej ogrzewają kurtki wykonane z kaczych lub gęsich piór. Ważna jest również puszystości piór, które im lepsze tym kurtka jest lżejsza, cieplejsza i dłużej zachowuję swój kształt.  Jedną z firm, która produkuje najlepszą na świecie odzież wierzchnią jest Canada Goose założona w Kanadzie w latach 50tych przez polskiego emigranta. Firma ta jako jedna z pierwszych zaczęła stosować wypełnienie z piór, które jest jej znakiem rozpoznawczym do dziś. Produkty tej marki są używane przez polarników na Antarktydzie i Arktyce, gdyż tylko one zapewniają ciepło w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Uwielbiają je również filmowcy, którzy w czasie pracy spędzają długie godziny na zewnątrz.  Niestety są jednymi z najdroższych kurtek, gdyż średnia cena to ok 1000 USD. Canada Goose Można zdecydować się na kurtki syntetyczne, w których nowoczesne włókna imitują prawdziwe pióra. Zaletą tego t