Przejdź do głównej zawartości

Tagliatore

Inspiracje do kolejnych tematów czasem przychodzą przypadkowo. Ostatnio oglądając jeden z męskich blogów spodobał mi się beżowy płaszcz. Z zainteresowaniem zaczęłam szukać, jaka firma go uszyła i trafiłam na firmę Tagliatore.
Założycielami firmy byli bracia Lerario. Rodzinny biznes przechodził z pokolenia na pokolenie kultywując tradycję włoskiego krawiectwa. Aktualnie dyrektorem kreatywnym jest Pino Lerario. Firma powstała w 1972 r zatrudniając 15 pracowników, a obecnie załoga liczy ok 180 osób. Od początku marka stawiała na włoski styl i wysoką jakość. Wszystkie ubrania produkowane są we Włoszech, co przy dzisiejszym cięciu kosztów produkcji staje się rzadkością.

Tagliatore


Tagliatore szyjąc ubrania korzysta z materiałów i tkanin w stylu anglosaskim. W kolekcji znajdziemy klasyczne kurtki, eleganckie i formalne marynarki w nowoczesnym stylu. Marka umiejętnie łączy nowoczesność i tradycję włoskiego krawiectwa oraz dbałość o szczegóły. Kolekcje oddają styl silnego człowieka z wysublimowanym gustem. Męskie kolekcje inspirowane modą końca XIX wieku przenoszą nas w świat dandysów, gentelmanów i arystokratów.

Tagliatore
Tagliatore

Do sukcesu marki przyczyniła się kreatywności projektanta Pino Lerario, jego elastyczny i wszechstronny umysł, zdolny do wychwytywania i łączenia najdrobniejszych szczegółów kolekcji tj. tekstura tkaniny, odcienie koloru, szczegóły akcesoriów. Konstrukcja płaszczy jest starannie przemyślana i dopracowana w każdym szczególe.  Wąskie i miękkie formy, idealne dopasowanie oraz dbałość o detale, konstrukcje barków, rękawów leżą u podstaw koncepcji marki.  

Tagliatore

Ubrania wykonane są z naturalnych włókien, takich jak wełna, moher, jedwab i wełna alpaki, która w dotyku jest wyczuwalna i podkreśla przyjemną miękkość materiału. Zastosowanie baby alpaki nadaje ubraniom objętości i lekkości oraz utrzymuje ciepło.  Firma szyje również z tkanin tj. aksamit, jersey, wełna Boucle.

Tagliatore
Tagliatore























W kolekcji znajdziemy zarówno ubrania dla kobiet jak i mężczyzn. Ceny marynarek zaczynają się od ok 400 EURO, płaszczy od 500 EURO, za kamizelki trzeba zapłacić ok 200 EURO, za swetry ok 150 EURO.

Firma prowadzi sprzedaż w ok 800 punktach na całym świecie. Docelowe rynki to Japonia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja oraz USA i Rosja. W Polsce można kupić ubrania Tagliatore w sklepach internetowych. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą...

Yamamay

Za oknem coraz cieplej a my zaczynamy odczuwać nadchodzące lato. Wraz ze zbliżającymi się wakacjami zauważamy potrzebę zakupu nowej garderoby w tym kostiumu kąpielowego. Rynek oferuje najróżniejsze fasony, bikini, tankini, kostiumy jednoczęściowe i dwuczęściowe. Chcąc się wyróżnić na plaży warto zainteresować się kolekcją firmy Yamamay. Yamamay Yamamay Firma narodziła się w 2001 roku z pomysłu Gianluigi Cimmino, który silnie wierzył w potencjał wzrostu rynku bielizny i świata handlu detalicznego.  Jego ojciec w 2001 założył firmę Inticom S.p.A która zajmowała się produkcją odzieży. Firma prowadzona jest przez włoską rodzinne Cimmino. Intensywnie rozwiana dystrybucja i sprzedaż osiągana jest dzięki specjalnie założonej akademii Yamamay. Każdy z franczyzobiorców musi odbyć kilkutygodniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, aby móc prowadzić nowy sklep. Yamamay Yamamay Firma skupia się na produkcji bielizn...

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepsz...