Przejdź do głównej zawartości

Reiss

Patrząc na współczesną modę mam wrażenie, że coraz trudniej znaleźć marki, które szyją klasyczne ubrania. Firmy stawiają na innowacyjności, awangardę, chcą za wszelką cenę odróżnienie się na rynku. Jednak w tej całej gonitwie za różnorodnością jest marka, która zachowuje swój klasyczny styl od lat. Mowa tu u angielskiej marce Reiss.

Reiss


Firma powstała w 1971r z inicjatywy założyciela Davida Reiss, który odziedziczył po ojcu sklep w Londynie z odzieżą męską. Od momentu objęcia sterów w firmie David ustalił filozofię projektowania skoncentrowaną na tworzeniu kolekcji wysokiej klasy odzieży męskiej. W 2000 r poszerzył swój asortyment o kolekcję damską i akcesoria. Bezkompromisowe zaangażowania w dostarczanie innowacyjnych i oryginalnych produktów połączone z wyjątkowym designem i jakością doprowadziło firmę do sukcesu.

Reiss
Reiss




Dziś Reiss jest szanowaną, znaną marką na arenie mody zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.
Klienci Reiss szukają klasycznych ubrań z nutą oryginalności oraz z naciskiem na jakość i szczegółowość. Reiss buduje silną pozycję międzynarodową, oferując chłodne, współczesne projekty ubrań dla kobiet i mężczyzn na całym świecie.


Reiss
Reiss



















Ubrania szyte są z wysokiej jakości tkanin tj. koronki, jedwabie, skóry, zamsz, wełny, szyfony. Kolory na ogół są stonowane - dużo pasteli, czerni, bieli, szarości. Buty pięknie zaprojektowane, tworzone są z myślą o nowoczesnej kobiecie i eleganckim mężczyźnie.
Firma z roku na rok zwiększa swoją sprzedaż. Zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia notuje ogromne zainteresowanie jej produktami. Wciąż jednak rozwija nowe rynki zbytu i otwiera kolejne salony. Zdobywa wiele nagród na międzynarodowych konkursach, była nazwana Fashion Retailer of the Year w 2003 roku w Wielkiej Brytanii.
Firma Reiss jest dumna ze współpracy z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej m.in Kate Middleton oraz wieloma hollywoodzkimi gwiazdami.

Reiss

Marka oferuje bogaty asortyment ubrań zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ceny ubrań kształtują się następująco: sukienki(100-300 £), płaszcze i kurtki damskie(300-600 £), swetry( 100-200£), męskie garnitury (500-800£), koszule męskie (100-150£), płaszcze męskie ( od 300 £). W kolekcji znajdziemy wiele dodatków np. torebki (200-400£), buty (ok 200£), szaliki, czapki, paski (50-100£).

Firma posiada sklepy większości miast na świecie , jest ich ok 160 m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Hong Kongu, Filipinach, Holandii, Rosji i Kanadzie.

Komentarze

  1. Bardzo dobry artykuł, dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  2. W ostatnim czasie właśnie coraz częściej o klasyczne ubrania, gdyż wszystko idzie w nowoczesność, ale jak się dobrze czasami poszuka można znaleźć prawdziwe perełki! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba nie ma kobiety, która by nie lubiła robić zakupów. Jeszcze doszło do tego możliwość kupowania przez internet więc moim zdaniem taka opcja jest bardzo fajna. Ja również chwalę sobie opcję śledzenia przesyłek https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek gdyż wiem, że jest taka możliwość.

    OdpowiedzUsuń
  4. U mnie w domu żona przede wszystkim korzysta z takich sklepów online. Ja również czasami coś kupuję i najbardziej podoba mi się to, że płatności online są tak rozbudowane. Bodajże z SMS Premium https://www.cashbill.pl/blog/platnosci-online/wplyw-nowelizacji-prawa-na-uslugi-sms-premium-czy-mozna-go-odczuc/ coś jedynie zostało zmienione.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szy

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepszy pr

Najlepsze zimowe kurtki na świecie

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości dobrej kurtki jest jej wypełnienie. Najlepiej ogrzewają kurtki wykonane z kaczych lub gęsich piór. Ważna jest również puszystości piór, które im lepsze tym kurtka jest lżejsza, cieplejsza i dłużej zachowuję swój kształt.  Jedną z firm, która produkuje najlepszą na świecie odzież wierzchnią jest Canada Goose założona w Kanadzie w latach 50tych przez polskiego emigranta. Firma ta jako jedna z pierwszych zaczęła stosować wypełnienie z piór, które jest jej znakiem rozpoznawczym do dziś. Produkty tej marki są używane przez polarników na Antarktydzie i Arktyce, gdyż tylko one zapewniają ciepło w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Uwielbiają je również filmowcy, którzy w czasie pracy spędzają długie godziny na zewnątrz.  Niestety są jednymi z najdroższych kurtek, gdyż średnia cena to ok 1000 USD. Canada Goose Można zdecydować się na kurtki syntetyczne, w których nowoczesne włókna imitują prawdziwe pióra. Zaletą tego t