Przejdź do głównej zawartości

Sarar

Kiedy myślimy o Turcji w kontekście mody przychodzą nam na myśl znienawidzone męskie swetry w romby sprzedawane w latach 90tych lub też dobrze wykonane podróbki torebek Gucci lub Versace przywiezione z wakacji.  Mało kto wie, że Turcja ma bogaty przemysł odzieżowy, którego jednym z liderów jest firma Sarar.

Sarar


Firma rozpoczęła działalność w 1944 r w miejscowości Eskisehir położonej w północno- zachodniej części Turcji. Jej założyciel Abdurrahman Sarar otworzył swój pierwszy sklep o powierzchni 12 metrów kwadratowych marząc, że zbuduje kiedyś międzynarodową markę.  Następne lata firmy to ciągły rozwój przez kolejne pokolenia rodziny Sarar. W roku 1944 firma produkowała 20 garniturów dziennie, dzisiaj wytwarza 3 500 garniturów, 500 płaszczy i 5000 koszul dziennie.

Sarar

Obecnie firma posiada 5 własnych fabryk, w których zatrudnia ponad 5000 pracowników. Sarar Group stała się ogromnym holdingiem spółek zajmujących się nie tylko rynkiem odzieżowym, ale również paliwowym, samochodowym, komputerowym, hotelarskim. Międzynarodowy rozwój i dystrybucja ubrań wymusiła założenie kolejnych spółek na różnych kontynentach, które obsługują lokalny rynek.


Sarar
Sarar


W 2005 r Holding otworzył firmę Sarev, która jest marką włókienniczą produkującą materiały na użytek kolekcji marki Sarar oraz innych firm.
Marka Sarar kojarzy się z najwyższą jakości, unikalnym stylem, estetyką, nowoczesną i dynamiczną interpretacją współczesnych trendów mody. Produkuje odzież męską, damską, akcesoria, okulary, dekoracje wnętrz. Jej specjalnością są męskie garnitury, szyte i ulepszane nieprzerwanie od 73 lat.

Sarar


Firma angażuje się w różne akcje społeczne i charytatywne. Otworzyła kilka szkół i sponsoruje wiele imprez sportowych. Walczy z dyskryminacją, większość pracowników firmy to kobiety.

Sarar

Ceny produktów kształtują się następująco: męska koszula ok 100 USD, marynarka ok 250 USD, garnitur ok 300-400 USD, męskie buty ok 150 USD. Na damski płaszcz musimy przeznaczyć ok 200 USD, sukienkę ok 150 USD, bluzki ok 100 USD.
Marka prowadzi sprzedaż w 180 sklepach firmowych w 55 krajach świata na 5 kontynentach. Dodatkowo ma ponad 800 punktów sprzedaży w domach towarowych. W Europie ich sklepy znajdują się m.in. Niemczech, Hiszpanii, Belgii i Czechach. 

Komentarze

  1. Bardzo ładne zdjęcia modeli. Świetnie dopasowane ubrania. Firma Sarar jest jedną z lepiej rozwijających się w ostatnim czasie w branży modowej. Może ona niedługo zastąpić te najpopularniejsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiosenne drinki są idealne, aby cieszyć się pierwszymi promieniami słońca i budzącą się do życia przyrodą. Lekkie, pełne świeżości koktajle, takie jak prosecco z syropem z kwiatów bzu czy martini z różą, doskonale oddają wiosenną atmosferę. Wykorzystanie sezonowych owoców i kwiatów jadalnych nie tylko podkreśli smak i aromat napojów, ale także doda im wiosennego uroku. Wiosenne drinki, podawane podczas spotkań z przyjaciółmi czy rodzinnych obiadów, są świetnym sposobem na celebrowanie każdej chwili.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szy

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepszy pr

Najlepsze zimowe kurtki na świecie

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości dobrej kurtki jest jej wypełnienie. Najlepiej ogrzewają kurtki wykonane z kaczych lub gęsich piór. Ważna jest również puszystości piór, które im lepsze tym kurtka jest lżejsza, cieplejsza i dłużej zachowuję swój kształt.  Jedną z firm, która produkuje najlepszą na świecie odzież wierzchnią jest Canada Goose założona w Kanadzie w latach 50tych przez polskiego emigranta. Firma ta jako jedna z pierwszych zaczęła stosować wypełnienie z piór, które jest jej znakiem rozpoznawczym do dziś. Produkty tej marki są używane przez polarników na Antarktydzie i Arktyce, gdyż tylko one zapewniają ciepło w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Uwielbiają je również filmowcy, którzy w czasie pracy spędzają długie godziny na zewnątrz.  Niestety są jednymi z najdroższych kurtek, gdyż średnia cena to ok 1000 USD. Canada Goose Można zdecydować się na kurtki syntetyczne, w których nowoczesne włókna imitują prawdziwe pióra. Zaletą tego t