Przejdź do głównej zawartości

Canada Goose

Za oknem coraz zimniej, coraz bardziej wietrznie i deszczowo a my czujemy, że nieuchronnie zbliża się moment ubrania zimowej kurtki. Na świecie jest wiele firm, które specjalizują się w szyciu tej części garderoby. 
Opisywałam już firmę Moncer, https://lowcamarek.blogspot.com/2016/09/moncler.html która produkuje jedne z najbardziej luksusowych puchówek, za które trzeba zapłacić min 1000 USD. Dzisiaj pragnę przybliżyć inną markę szyjącą ciepłe kurtki a jest to Canada Goose.

Canada Goose

Firma została założona przez Sama Ticka, polskiego imigranta, który przybył do Kanady w 1950 r. Po 7 latach mieszkania w Kanadzie założył firmę Metro Sportswear szyjącą wełniane kamizelki, płaszcze przeciwdeszczowe oraz kombinezony narciarskie. Do firmy dołącza w 1970 r. zięć Sama David Reiss, który wprowadza firmę w nową erę dzięki nowoczesnej maszynie wykorzystującej puch jako wypełniacz kurtek. Zmienia również logo na Snow Goose, które potem stanie się Canada Goose. W 1980 r powstaje jedna z najsłynniejszych kurtek firmy czyli „Big Red”. Inspiracją dla jej powstania były wyprawy naukowców i podróżników na Antarktydę oraz chęć dostarczenia produktu, który pozwoli im przetrwać w najzimniejszym zakątku świata.


Canada Goose

W 1990 r. do firmy dołącza Dani Reiss, syn Davida który od 2001 r jest Prezesem firmy. Dba on szczególnie o to żeby wszystkie kurtki były produkowane w Kanadzie. Canada Goose stała się nieoficjalną kurtką wszystkich ekip filmowych w miejscach gdzie jest zimno. Firma otworzyła Canada Goose Resource Centres, w którym to centrum rdzenni mieszkańcy północy mogą za darmo otrzymać materiały, suwaki, guziki do swoich ręcznie wyrabianych ubrań. Do kolekcji zimowych parek dołączają lżejsze kurtki odpowiednie do różnych klimatów.

Canada Goose

Każdy kurtka przechodzi przez 13 etapów produkcji i przez wiele rąk, które to prowadzą do stworzenia luksusowego kanadyjskiego produktu. Od suwaka do guzika, od ściegu do ściegu, każdy element jest starannie dobrany i precyzyjnie umieszczony we właściwym miejscu.  Zanim produkty opuszczą fabrykę, zespół kontroli jakości sprawdza każdą kurtkę ręcznie, zapewniając aby żaden szczegół nie został pominięty. Do produkcji używa się 11 tkanin prawnie zastrzeżonych przez Canada Goose, które zapewnią wyjątkowe ciepło i odporność na warunki atmosferyczne.

Canada Goose

Ceny zimowych kurtek damskich i męskich zaczynają się od 900 USD, krótkie kurtki kosztują ok 500-600 USD. Akcesoria typu czapki, szaliki, rękawiczki to wydatek ok 100 USD.

Firma posiada sklepy na całym świecie. W Polsce kurtki Canada Goose można znaleźć w sklepach Moliera 2 w Warszawie i w Poznaniu.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

7 For all Mankind

Ciężko wyobrazić sobie współczesną modę bez takiego elementu jak jeansy. Powstało tysiące wariacji na temat jeansów, różne rodzaje krojów, przetarć, dekoracji spowodowały, że prawie każdy ma w swojej szafie, chociaż jedną parę. W Polsce przyzwyczailiśmy się do kilku marek, które specjalizują się w ich szyciu tj. Levis, Lee, Wrangler i Big Star. Od kilku lat w USA zapanowała moda na niszowe marki jeansów.  Modele często szyte są na zamówienie, w małych seriach, w użyciem nowoczesnych technik, przez co ich cena jest znacznie wyższa od standardowych produktów z sieciówek.  7 For all Mankind Jedną z takich marek, która staje się konkurencją dla największych amerykańskich graczy tego rynku jest 7 For all Mankind.  Firma powstała w 2000 r w Los Angeles z inicjatywy trzech właścicieli: Michael Glassera, Peter Korala i Jerome Dahana .  Dahan i Glasser to projektanci jeansów, którzy pracowali w branży odzieżowej od lat.   7 For All Mankind była pierwszą firmą, która postanowiła szy

Pretty Ballerinas

Większość kobiet ma w swojej szafie przynajmniej kilka par balerinek, nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia i ciągle myśli, że przydałaby się jej jeszcze jedna para.  Buty, które kobiety zaczęły nosić w latach 60 tych a które dzisiaj są jednym z najpopularniejszych na świecie stały się kołem napędowych dla wielu producentów obuwia. Dlatego też włoska firma Mascaro postanowiła stworzyć markę produkującą tylko balerinki. Pretty Ballerinas Marka powstała w 2005 roku a jej sprzedaż początkowo prowadzona była wyłącznie przez Internet. Chociaż marka jest dosyć nowa to buty są wykonywane w fabryce Mascaro w miejscowości Ferrerie na wyspie Menorca produkowane były od 1918 roku. Pretty Ballerinas otworzyła swój pierwszy butik przy 34 Brook Street w Londynie w lutym 2007 roku, a następnie rozszerzyła swą sieć na całą Europę. Proces produkcji i projektowania odbywa się w tej samej fabryce gdzie 95 lat temu rodzina Mascaro otworzyła swoją firmę. Pretty Baleriny to najlepszy pr

Najlepsze zimowe kurtki na świecie

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości dobrej kurtki jest jej wypełnienie. Najlepiej ogrzewają kurtki wykonane z kaczych lub gęsich piór. Ważna jest również puszystości piór, które im lepsze tym kurtka jest lżejsza, cieplejsza i dłużej zachowuję swój kształt.  Jedną z firm, która produkuje najlepszą na świecie odzież wierzchnią jest Canada Goose założona w Kanadzie w latach 50tych przez polskiego emigranta. Firma ta jako jedna z pierwszych zaczęła stosować wypełnienie z piór, które jest jej znakiem rozpoznawczym do dziś. Produkty tej marki są używane przez polarników na Antarktydzie i Arktyce, gdyż tylko one zapewniają ciepło w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Uwielbiają je również filmowcy, którzy w czasie pracy spędzają długie godziny na zewnątrz.  Niestety są jednymi z najdroższych kurtek, gdyż średnia cena to ok 1000 USD. Canada Goose Można zdecydować się na kurtki syntetyczne, w których nowoczesne włókna imitują prawdziwe pióra. Zaletą tego t